Son Teknoloji ile Sistre Cila

KOKUSUZ TOZSUZ SİSTRE CİLA | KANSEROJEN CİLA KULLANMIYORUZ | ÜCRETSİZ KEŞİF İÇİN ARAYINIZ!

KOKUSUZ TOZSUZ SİSTRE CİLA

Ücretsiz Keşif İçin Arayınız!

Bize ulaşarak sistre cila işleriniz için ücretsiz keşif talep edebilirsiniz.

Ücretsiz Keşif İçin Arayınız!

Bize ulaşarak sistre cila işleriniz için ücretsiz keşif talep edebilirsiniz.

Sistre Cila nedir? İşimizi nasıl yapıyoruz?

Sistre cila işlemleri aslında genel olarak bakıldığında parke bakımı ile alakalı olan bir terimdir. Genel olarak parkelerin bakımına verilen isimlerdir. Sistre cila işlemleri bakım işlemleri arasında yer almakla birlikte bu bakımlar gerçekleştirilirken oldukça usta isimler tarafından da yardım alınmalıdır, bilgili bir şekilde bu bakımlar gerçekleştirilmelidir.

Sistre ve cila işlemleri sayesinde yıpranmış olan parkelerin yüzey kısımları zımpara makinesi ve benzer makineler ile eski haline geri getirilir. Böylelikle de parkelerin kullanım süresi uzar ve daha uzun süreli bir şekilde bu parkeler aynı ilk zamanlardaki gibi kullanılabilir. Sistre cila, sistre makine ile yıpranmış, aşınmış ve zamanla parkelerin üstündeki cilanın aşınması sonucu kötü görüntü oluşmasını engellemek için yapılan uygulamadır.

Cilalama işlemi ile parkeler ve ahşap yüzeyler ilk gün olduğu gibi parlak ve yeni görünümlerine tekrardan kavuşmaktadır. Böylelikle eviniz ya da iş yeriniz şık görünümünü kaybetmemiş olur. Estetik açıdan önemli olduğu için, aşınan yer kaplamalarının zaman zaman “sistre cila” uygulaması ile cilalanması gerekmektedir.

Sistre uygulaması üç aşamadan oluşur:

 Bu aşamalarda “ahşap parke sistre cila” aşamaları çok önemlidir. İlk aşamada zımpara yapılır ve böylelikle aşınmış olan eski cila ile zemin üzerinde zamanla oluşmuş olan lekeler ve çizikler itina ile temizlenmiş olur. İlk kat yapılan zımpara işlemi ile eski cila, lekeler ve çiziklerin temizlenmesi ile ikinci kat zımpara işlemi uygulanır. Bu ikinci kat zımpara işlemi de ilk katta uygulanan zımparanın bıraktığı kalıntıları temizlemektedir. Son ve üçüncü kat zımpara ile de tamamen pürüzsüz bir zemin oluşturulmuş olur.Böylelikle zemin artık kusursuz bir cilalama işlemi için hazır hale getirilmiştir.

Sistre uygulaması tamamlandıktan sonra macun uygulamasına geçilir. Zaman geçtikçe parke araları açılmaktadır ve bu da kötü bir görüntü oluşturur. Bu aralıklar da macun uygulayarak kapatılır. Aslında bu uygulama da ikinci kat zımparadan sonra direkt olarak uygulanabilir. Yani ikinci kat zımpara sonrası da macunlama işlemine geçiş yapılabilir. Macun hazırlamak için de ikinci zımpara uygulamasından sonra çıkan tozlar ile birlikte, tiner ile vernik aracılığı ile oluşturulan karışıma eklenmektedir. Daha sonrasında da bu hazırlanan karışımdan oluşan macun parkelerin gerekli bölgelerine uygulanmaktadır. Hiçbir boşluk bırakmadan bu uygulama yapılmalıdır.

Macun işlemi de tamamlandıktan sonra en son parkeler silinir ve cilaya hazır hale getirilir ve cila işlemine başlanılır.

Sistre ve Cila Bakımının Önemi

Sistre işlemi tamamlandıktan sonra cila uygulamasına geçiş yapılabilmektedir. Bu aşamada bir çok cila markasından veya çeşidinden seçim yapmak gerekmektedir. Cilalardan bazıları astara gerek duyarken, bazıları da astara gerek duymadan direkt cilalama yapılabilmektedir. Astar uygulamasından da bahsedecek olursak, özel olarak hazırlanmış olan karışım, rulo fırça ile uygulanır ve sonrasında da el zımparası ile kontrol edilir. İşlem tamamlanıp, kontrol de sağlandıktan sonra talep edilen cila uygulamasına geçiş sağlanmaktadır. İlk kat uygulandıktan sonra bir kuruma süreci olmalı ve parkeleri yirmidört saat kadar kurumaya bırakmalıyız. Daha sonrasında da kuruma tamamlandığında ikinci kat cila uygulanır. Ancak ikinci kat cila uygulaması yapılmadan önce tekrardan el zımparası uygulanır ve ikinci kat cila sürülür. Eğer tatmin edici güzel bir sonuç alındıysa işlem tamamlanır veya üçüncü kat cila uygulanır.

Sistre Cila nedir? İşimizi nasıl yapıyoruz?

Ahşap Sistre Cila Uygulaması için kesinlikle işinin ehli olan bir “sistre cila ustası” olmalı ya da uzman sistre cila ustaları kadrosu ile hizmet vermekte olan işine önem veren bir firmayı tercih etmelisiniz. Aksi durumlarda eskisinden daha vahim sonuçlarla karşılaşmanız size hem zaman hem de maddi kayıp olarak geri dönecektir.

Bu sebeple sistre cila uygulamasını yaptırmadan önce mutlaka iyi araştırma yapmanızı ve kesinlikle fiyat odaklı düşünmemenizi öneririz. Atasözünün de dediği gibi ucuz etin yahnisine kaçtığınızda yavan bir işle karşılaşmanız da oldukça doğal olmaktadır. Günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile birlikte elbette cila sistre makinelerinde de gelişmeler yaşandı ve artık sistre cila yaptıracağınız firmalar sizlere “tozsuz sistre cila” imkanı da sunmaktalar. Bu sayede ahşap parkelerde işlem yapılırken uygulanan zımparalamalarda çıkan toz ile ev veya iş yerlerinizde uzun süre bir de bu tozlar ile uğraşmak zorunda kalmadan hem daha kolay hem de daha sağlıklı olan tozsuz sistre cilayı tercih etmeniz de yine size zaman kazandıracaktır.